Захистіть себе від передчасної смерті: вчені назвали ідеальний час для сну

Вчені виявили пряму залежність між тривалістю сну та рівнем смертності, попереджаючи, що існує лише двогодинний проміжок, у який кожному варто засинати, щоб уникнути негативних наслідків для здоров’я. Про це йдеться у статті Springer Nature.
Фахівці з Університету Земмельвейса в Угорщині проаналізували близько 80 попередніх досліджень сну за участю понад двох мільйонів людей. Вони встановили, що сон довше дев’яти годин на добу пов’язаний із "на 34% підвищеним ризиком смертності". Водночас сон менш як сім годин збільшує ризик смерті на 14%.
Це двогодинне "віконце" для якісного сну збігається з рекомендаціями Національної служби здоров’я (NHS) для здорових дорослих, хоча при цьому враховується, що оптимальна тривалість сну залежить від індивідуальних факторів, таких як вік та стан здоров’я.
Дослідники пояснили, що тривалий сон може бути ознакою прихованих захворювань, наприклад, не діагностованої хвороби серця, яка викликає постійну втому за відсутності лікування. Виявилося, що жінки, які спали понад дев’ять годин, мали ще вищий ризик смертності - 41% - порівняно з тими, хто спав у межах норми. Експерти підкреслили, що оптимальним для здоров’я вважається сон тривалістю від семи до восьми годин.
Порівнюючи дослідження про довгий та короткий сон, вчені помітили велику варіативність у даних про вплив тривалого сну, що вказує на неоднозначність його впливу на ризик смерті у різних дослідженнях.
У подальшому фахівці запропонували майбутнім дослідженням зосередитися на вивченні зв’язку між тривалістю сну та конкретними причинами смерті. Це допоможе краще зрозуміти, як навіть незначні відхилення від оптимального часу сну впливають на стан здоров’я.
Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.
- Раніше ми повідомляли, що про всіляку з каверзою : користь, про яку мовчать, і ризики, про які варто знати.
- Ще лікарі розповіли, чим слід розпочинати свій ранок, щоб залишатися здоровим та енергійним – докладніше на Знай.ua.
- Нагадаємо, бутерброди не врятують : чому харчування не допоможе при анемії.
Останні новини
