Майстерні з електромонтажу, сантехніки, озеленення та робототехніки: у Чернігові відкрили профорієнтаційний хаб
espreso.tv
Fri, 04 Jul 2025 15:56:00 +0300

Про це повідомила кореспондентка Еспресо Тетяна Голунова.Проєкт реалізовано в межах швейцарсько-української програми співпраці DECIDE. Основну частину фінансування надала Швейцарія.За словами директора Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту Максима Поджарого, хаб створює можливості для свідомого вибору професії. "Мета профорієнтаційного хабу - це саме створити можливості дітей профорієнтування, починаючи з шостого класу. Умовно кажучи, щоб діти могли не замислюватися куди далі по завершенню навчання в школі, а вони протягом навчання в школі вже розуміли, що їм цікаво, до якого роботодавця вони хочуть на роботу, наприклад, і рухатися більш свідомо в цьому напрямку", - зазначив він.
ліворуч - Максим Поджарий, директор Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту; праворуч - Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України, фото: Тетяна ГолуноваМіністр освіти і науки України Оксен Лісовий наголосив, що відкриття хабу – це лише початок масштабної комунікаційної кампанії.Читайте також: Вступна кампанія 2025: для всіх абітурієнтів відкрився доступ до реєстрації електронного кабінету"Ви ж бачите, тільки деякі осередки в кількох сотнях закладів, поки що змінюють імідж профтехосвіти. Але ця робота точно принесе результат, і ми будемо мати хорошу перспективу. Ми переконані, що та мета, яку ми поставили своїй стратегії 50/50, вона може бути досягнута за 3-4 роки", - додав Лісовий.
фото: Тетяна ГолуноваНачальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус підкреслив важливість адаптації освітньої системи до потреб сучасного бізнесу, особливо в умовах воєнного часу. "Освіта має підлаштовуватись під потреби бізнесу. Вони сьогодні, на жаль, мають особливі потреби, тому що в країні війна, і дуже багато спеціальностей, які раніше не були такі популярні, сьогодні набувають популярності", - наголосив він.За його словами, на Чернігівщині створено два з десяти таких профорієнтаційних хабів по всій країні — це п’ята частина від загальної кількості"І тут дуже важливо, що от ця реформа, вона якраз переламує фундаментально становище, коли бізнес на дзвінок зараз працює, коли бізнес вибирав з тих спеціальностей, які є, і мав перенавчати потім окремо за свої кошти підлаштовувати під своє виробництво наших дітей, а зараз створюється умови для того, щоб ця освіта вона була для бізнесу", - підсумував очільник ОВА.
фото: Тетяна Голунова3 липня Міністерство освіти і науки України спростувало інформацію про те, що військова підготовка буде необовʼязковою для студентів з наступного навчального року.



Останні новини
