Україна повернула з полону військових і цивільних

Україна і Росія провели вже п'ятий обмін полоненими в межах домовленостей у Стамбулі. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими у п'ятницю, 4 липня.
Вказано, з російської неволі повернулися оборонців з категорії "поранені і важкохворі", а також "молодші 25 років". Це солдати, сержанти і офіцери - представники ВМС, Сухопутних військ, ТрО, ДШВ, Сил спеціальних операцій, а також Нацгвардії, ДПСУ і Державної спеціальної служби транспорту.
Наймолодшому звільненому захиснику виповнилося лише 20 років, а найстаршому - 59 років. Окрім солдатів та сержантів вдалося також звільнити і офіцерів.
Переважна більшість звільнених перебувала в полоні понад три роки. Серед визволених знову є оборонці Маріуполя, які утримувалися в неволі з 2022 року.
Додому повертаються українці, що захищали країну на Донецькому, Харківському, Луганському та Херсонському напрямках.
Також вдалося звільнити незаконно засуджених оборонців та позбавлених особистої свободи цивільних українців.
У Коордштабі запевнили, що звільнені з полону пройдуть необхідний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також всі належні виплати за весь час перебування у неволі.
"Обмінний процес відповідно до Стамбульських домовленостей триває. Точна кількість звільнених осіб буде оголошена після завершення усіх етапів обміну", - йдеться у повідмленні.
Дивіться фото: Україна повернула з полону військових і цивільних
Нагадаємо, за підсумками другого раунду переговорів у Стамбулі делегації України і Росії домовились про обмін полоненими "всіх на всіх" по двох категоріям і тілами загиблих - до 6000.
Після цього було проведено п'ять етапів повернення тіл загиблих. Також було проведено п'ять обмінів полоненими.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
