Трамп підпише новий закон про податки: що зміниться для українців у США та військової підтримки України (Відео)

Палата представників США схвалила ініційований президентом Дональдом Трампом законопроєкт про масштабні податкові зміни та фінансування ключових сфер внутрішньої політики. Про це повідомляє CNN.
Напередодні закон підтримав Сенат. Рішення ухвалили мінімально необхідною кількістю голосів – "за" проголосували 218 конгресменів. Проти виступили два представники Республіканської партії та всі демократи.
Згідно з даними CNN, це перший значний законодавчий здобуток Трампа у його другому президентському терміні. Тепер документ має підписати сам глава держави.
Підписання у День незалежності
Речниця Білого дому Керолайн Лівітт повідомила, що Дональд Трамп планує підписати закон 4 липня о 17:00 у День незалежності США в Білому домі.
Що передбачає новий податковий законопроєкт
1 липня 2025 року Сенат ухвалив 940-сторінковий законопроєкт під назвою "One Big Beautiful Bill", який є ключовою ініціативою Трампа. Вчора, 3 липня, Палата представників після тривалих дебатів також підтримала цей документ.
Основні положення закону:
Податки: постійне закріплення податкових пільг для бізнесу та родин, скасування податків на чайові та понаднормову оплату. Введення нових податкових кредитів і відрахувань, зокрема для американських автовиробників.
Соціальні програми: значне скорочення фінансування Medicaid і програм допомоги з харчування (SNAP). Бюджетне управління Конгресу прогнозує, що до 2034 року понад 12 мільйонів американців можуть втратити медичну страховку.
Оборона та імміграція: передбачено $170 млрд на зміцнення кордону та посилення імміграційного контролю, а також $160 млрд на оборону. Зокрема, планується створення нової системи протиракетної оборони під назвою "Golden Dome".
Фінанси: збільшення стелі державного боргу на $5 трлн. Прогнозоване зростання дефіциту бюджету становить $3,3 трлн протягом наступних 10 років.
Закон про податки і Україна
Цей закон напряму не стосується України, але може опосередковано вплинути на українців у США та військову допомогу Україні. Зокрема, через скорочення соціальних програм частина українських емігрантів, які користуються Medicaid або продуктовими талонами (SNAP), можуть втратити підтримку. Водночас збільшення оборонного бюджету США потенційно дає шанс на збереження чи розширення військової допомоги союзникам, включно з Україною, хоча це рішення ухвалюється окремо й не гарантується самим законом.
Конфлікт із Маском
Відомо, що у травні Ілон Маск залишив адміністрацію Трампа через незгоду з податковою реформою.
Підприємець жорстко критикував законопроєкт, називаючи його "руйнівним" та таким, що "знищить робочі місця".
Також дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Останні новини
