Московський патріархат посіяв розбрат в Естонії: чому сваряться президент і парламент

Президент Естонії Алар Каріс вдруге відмовився підписати закон, який мав обмежити вплив Московського патріархату в країні. На його думку, документ усе ще суперечить Конституції та обмежує свободу віросповідання.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Postimees.
У четвер, 3 липня, на сайті парламенту Естонії було опубліковано повідомлення, що президент Алар Каріс вдруге відмовився проголошувати закон про внесення змін до закону "Про церкви та парафії", за який проголосував парламент країни.
Йдеться про припинення зв’язку між Естонською православною церквою Московського патріархату та самим Московським патріархатом.
Алар Каріс підкреслив, що кожна держава дійсно має право протидіяти іноземному впливу, проте для цього потрібно чіткіше визначити, які саме зв'язки можуть становити небезпеку.
"Парламент хоч і вніс деякі зміни до тексту закону, але їх виявилося замало. Закон, як і раніше, суперечить трьом статтям Конституції Естонії - 40, 48 та 11 і непропорційно обмежує свободу об'єднань та віросповідання", - зазначив Каріс.
Нагадаємо, Естонія викликала російського дипломата "на килим". Йшлося про порушення російським військовим літаком повітряного простору країни.
Крім того, Естонія має до Кремля претензії щодо виконання Росією фінансових зобов’язань щодо виплат пенсій громадянам Естонії, які мають право на пенсії з РФ. За словами дипломатів, наразі Росія виплатила лише дві чверті передбачених сум.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Останні новини
