Чи змінять умови для українських біженців у Польщі: що каже посол

Українці є важливою частиною польського суспільства та мають реальний вплив на ВВП Польщі.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на слова очільника посольства Польщі в Україні Пьотра Лукасевича в інтерв'ю "Укрінформу".
Що відомо про вплив українців на економіку ПольщіЗа словами посла, у період між 2008 і 2019 роками близько 13% польського ВВП було створено саме українцями.
Йдеться про тих із наших співгромадян, які проживали та працювали у Польщі до повномасштабного вторгнення РФ, провадили власний бізнес, ставали членами місцевих громад.
"Це - реальний економічний вплив української меншини в Польщі", - наголосив тимчасово повірений у справах Польщі в Україні.
Згідно з його інформацією, від моменту повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році "зростання ВВП на 2,7% в принципі відбулося завдяки українським біженцям".
"80% з них мають нормальну роботу, сплачують податки. Тож це - вагомі економічні дані, які підтверджують тезу про те, що українці є частиною нашого суспільства. Дуже цінною та дуже важливою частиною. І до них слід ставитися відповідно", - пояснив Лукасевич.
Чи варто українцям в Польщі готуватись до змінОчільник посольства Польщі в Україні нагадав, що (наскільки йому відомо) "у кожній нормальній країні соціальна політика підлягає коригуванню з метою підвищення ефективності".
"Але у певному сенсі це - не про кардинальні зміни. Я не думаю, що відбудеться якась кардинальна зміна, в тому числі для українців, які проживають у Польщі", - розповів він.
Лукасевич зауважив, що до громадян України "досі ставляться як до біженців, які потребують підтримки".
"Особливо... до найбільш вразливих. І їм досі дозволено користуватися соціальними послугами, які пропонуються громадянам Польщі", - додав експерт.
Насамкінець він висловив упевненість в тому, що "на горизонті немає жодних драматичних змін".
"Окрім деяких незначних коригувань, які є цілком нормальними в соціальній політиці будь-якої країни Європейського Союзу", - підсумував посол.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, чого чекати українським біженцям в Польщі після виборів.
Крім того, ми пояснювали, як поляки ставляться до наших громадян і чи хочуть українці залишатися жити в Польщі.
Читайте також, що може змінитись для українських біженців у Швейцарії та для кого саме.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на канал РБК-Україна в Telegram.
Останні новини
