Журналіст hromadske сфотографував квартиру й автівку Стефанішиної та опинився в поліції (Відео)
Інцидент стався пізно ввечері 1 липня. Як повідомляє hromadske – за словами Коцюбинського, спершу до нього підійшов один правоохоронець і попросив надати документи для "опитування". Згодом долучився ще один поліцейський, який заявив про необхідність провести поверхневий обшук. Після цього підійшло ще кілька поліціянтів.
"На моє питання, чому це роблять при "опитуванні громадян", поліціянти відповіли, що хтось їм повідомив, що я знімаю на відео стратегічні об'єкти, чого я не робив", – пояснив Коцюбинський.
Журналіст показав посвідчення та розповів, що раніше того ж дня здійснював фіксацію переміщення публічного службовця. Коцюбинському запропонували проїхати до відділку поліції, де він надав свої пояснення ще раз. За словами журналіста – поліція стверджувала, що він не затриманий, але його пересування обмежували.
"У відділку мене попросили надати письмовий дозвіл на огляд телефону. Я відмовився й очікував на адвоката. При відсутності оперуповноваженої, поліціянти повідомили, що телефон можуть відібрати надовго. Я спитав, чи це погроза, на що мені відповіли що це інформаційна довідка", – розповів журналіст hromadske.
Після прибуття адвоката Максим Коцюбинський повторно надав свої пояснення, після чого його відпустили. У відділку він провів кілька годин. Протокол про затримання не склали. За словами патрульних, їм надійшло повідомлення про "підозрілу особу", проте вони не надали відповідного рапорту чи деталей щодо характеру "підозрілих дій". Журналіст наголосив, що того дня жодних інших зйомок не відбувалося.
У патрульній поліції Києва згодом пояснили, що перевірка журналіста відбулася нібито через звернення перехожого, який побачив, як Максим фотографує будинок та припарковані поруч авто. За версією поліції, Максим відмовився надати документи для перевірки.
Адвокатка Анастасія Бурковська, яку цитує hromadske, зазначила, що згідно законодавства службова діяльність журналіста не може бути підставою для його арешту, затримання, а також вилучення зібраних матеріалів чи технічних засобів.
"Після того, як (правоохоронці) побачили посвідчення журналіста, мали б зупинитись. Але менше з тим, як на мене, не було достатніх підстав і для поверхневої перевірки. Адже згідно із Законом України "Про Національну поліцію", поліціянт для здійснення поверхневої перевірки особи може зупиняти осіб та/або оглядати їх, якщо існує достатньо підстав вважати, що особа має при собі річ, обіг якої заборонено чи обмежено, або яка становить загрозу життю чи здоров'ю такої особи або інших осіб", – пояснила Бурковська.
Журналісти hromadske звернулися до команди віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерки юстиції Ольги Стефанішиної із питаннями, чи може інцидент із доставленням журналіста до відділку бути пов'язаним із фіксацією її автівки раніше того ж дня. В урядовій команді заявили, що поліцію не викликали. Сама Ольга Стефанішина в коментарі hromadske підтвердила факт тимчасового використання батьківської квартири та зазначила, що право користування буде відображене під час декларування відповідного звітного періоду.
Максим Коцюбинський брав участь у розслідуванні hromadske щодо низки розбіжностей в задекларованому майні родини урядовиці. Журналісти повідомили, що Ольга Стефанішина користується квартирою, яка належить її матері, Надії Кравець, але не вказана в декларації посадовиці. Раніше того дня hromadske зафіксувало автівку, якою пересувається міністерка на виїзді зі столичного ЖК "Львівська площа".
У соцмережах Стефанішина не прокоментувала інцидент із Коцюбинським, але після появи розслідування hromadske повідомила, що поспілкувалася вдома з розслідувачами із BIHUS.info, які зверталися до неї із питаннями щодо квартири ще до публікації матеріалу колег.
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською
Останні новини
