Звільнення з роботи за власним бажанням: чи треба відпрацьовувати два тижні

У Державній службі з питань праці надали роз'яснення щодо звільнення за власним бажанням під час воєнного стану.
В Україні трудові відносини між працівником та роботодавцем регулюються спеціальним законодавством. Проте за умов війни діють окремі норми, прописані у законі " Про організацію трудових відносин за умов військового стану " .
Як пояснили у Південно-Східному міжрегіональному управлінні Держпраці, згідно зі статтею 4 цього закону, якщо підприємство, установа чи організація знаходиться в зоні бойових дій або існує загроза життю та здоров'ю співробітника, він має право припинити трудові відносини у строк, зазначений у його заяві. Тобто, у такому разі обов'язкове двотижневе відпрацювання може не застосовуватись.
Також нагадали, що підстави для звільнення з ініціативи працівника можуть відрізнятись залежно від конкретних обставин. Закон передбачає різні підходи, наприклад, звільнення з поважної причини або без неї, що впливає на строки та умови розірвання договору.
Крім того, влітку багато підлітків шукають тимчасову роботу. У зв'язку з цим фахівці Держпраці раніше повідомляли, що за працевлаштування неповнолітніх в умовах військового стану також діють особливі правила, спрямовані на захист прав та безпеки молодих працівників.
Нагадаємо, раніше в Україні набули чинності нові правила постачання тепла: що буде з тарифами на опалення.
Як повідомляв портал "Знай.ua", пільговики потраплять під хвилю перевірок: хто може залишитись без допомоги на комуналку.
Також "Знай.ua" писав, що ПФУ попередив пенсіонерів про важливе нововведення: що змінилося.
Останні новини
