"Рішуче засуджуємо такі дії Росії": посли ОБСЄ відвідали місце влучання ракети РФ у будинок в Соломʼянському районі Києва
espreso.tv
Wed, 02 Jul 2025 10:39:00 +0300

Про це повідомляє кореспондентка Еспресо Діана Польова.Посол Фінляндії в ОБСЄ Веса Хаккінен під час візиту наголосив на важливості міжнародної солідарності з Україною."Ми працюємо на підтримку України. Це те, що ми робимо щодня у Відні. Зараз саме час приїхати до Києва, до України, щоб також висловити нашу підтримку, нашу солідарність", - заявив дипломат.
фото: Діана ПольоваХаккінен підкреслив, що візит до зруйнованого житлового будинку дав змогу глибше усвідомити реалії життя українців у час війни: "Відвідуючи такі місця, як це, цивільні об'єкти, зруйновані РФ, ми рішуче засуджуємо такі дії. Ми робимо це також у Відні, але, оскільки ми бачимо це на власні очі, це також робить більш зрозумілим те, як українці живуть щодня".Посол також подякував українським рятувальникам за їхню професійну роботу на місці трагедії.
фото: Діана ПольоваХаккінен розповів, що ОБСЄ не лише висловлює політичну підтримку, а й реалізує практичні ініціативи в Україні:"Ми займаємося іншими справами, з'ясовуємо факти. Є кілька репортажів, написаних про Україну, в Україні, про війну та звірства, які спричиняє Російська Федерація. Є очевидці, ми збираємо матеріали. Ми також працюємо над конкретними проектами, як програмою підтримки України", - додав він.За словами Хаккінен, деякі з цих проєктів спрямовані на підтримку України у воєнних умовах, інші - на допомогу в євроінтеграційних процесах.
фото: Діана ПольоваОкрему увагу цього року ОБСЄ під головуванням Фінляндії приділяє питанню депортації українських дітей Росією. Водночас Хаккінен визнав обмеженість впливу міжнародних організацій у випадку, коли Росія свідомо обирає шлях агресії."ОБСЄ — це питання політичних зобов'язань, принципів. І якщо одна країна, коли ви говорите про Російську Федерацію, вирішує, що хоче розпочати війну - жодна організація, жодна ОБСЄ, жодна Організація Об'єднаних Націй не зможе їм перешкодити в цьому. Ми можемо лише засуджувати, можемо зіткнутися з наслідками та спробувати піти в іншому напрямку. Дуже важко, якщо вони налаштовані розпочати війну. На жаль, так воно і є. Але ми ніколи не припиняємо спроб", - резюмував посол.
фото: Діана ПольоваПостійний представник України в ОБСЄ Юрій Вітренко своєю чергою відповів на питання, як ОБСЄ може сприяти процесам створення спеціального трибуналу для притягнення Росії до відповідальності та передачі заморожених російських активів Україні. За його словами, це може відбуватися у кількох форматах: дипломатично, сприяння з боку держав-членів якнайшвидшому запуску трибуналу, а також документування та збір доказів злочинів РФ, що є, за словами Вітренка, однією з найсильніших сторін ОБСЄ."Документування відбувається багатьма шляхами, зокрема, так званий московський механізм, який ми плануємо знову активізувати наприкінці липня, стосовно незаконного поводження Росії щодо наших військовополонених. Московський механізм був залучений ОБСЄ у 2023 році щодо незаконної депортації українських дітей. Мабуть, ОБСЄ була першою міжнародною організацією, яка системно порушила цю проблему. Задокументовані ОБСЄ свідчення злочинів Росії можуть бути використані Україною у межах майбутнього трибуналу щодо злочину агресії", - розповів постпред України в ОБСЄ.
фото: Діана ПольоваНагадаємо, 17 червня російські окупанти влучили у багатоповерхівку у Солом'янському районі Києва. Балістична ракета пробила всі дев’ять поверхів житлового будинку. Пошуково-рятувальна операція тривала майже 40 годин. Унаслідок обстрілу загинули 23 людини.





Останні новини
