Розкрадання мільярдів на фортифікаціях: ТСК викриває провалені контракти на Сумщині (Відео)

Із виділених 40 мільярдів гривень на будівництво фортифікаційних споруд в Україні, кримінальні провадження відкрито вже на суму понад 20 мільярдів. Про це в інтерв'ю "Цензор.НЕТ" розповів народний депутат від "Європейської Солідарності", секретар Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради Михайло Бондар.
За його словами, на Харківському та Сумському напрямках за бюджетні кошти не збудували понад 20 взводних опорних пунктів (ВОПів).
Попри попередні розслідування журналістів про фірми-одноденки, неякісне виконання робіт і відсутність елементарного захисту, народні депутати з монобільшості уникали зустрічі з журналістами, що висвітлювали проблему. На засідання ТСК, ініційоване Бондарем, прийшли лише декілька її членів.
"Десь немає "зубів дракона", десь вони просто звалені на купу, немає "єгози" – усе це не відповідає сучасним вимогам", – зауважив депутат.
800 об'єктів, збудованих військовими адміністраціями, мають бути передані на баланс Державній службі спеціального транспорту (ДССТ), що входить до системи Міноборони. Однак, станом на зараз, передано лише 25 об'єктів, ще 150 – у процесі оформлення. Щодо решти – близько 500 – рішення відсутнє.
"Обладміністрації не хочуть залишати фортифікації у себе на балансі, бо розуміють, якої вони якості", – пояснив Бондар.
Нардеп додав, що ДССТ будує один ВОП за 12-13 млн грн, у той час як військові адміністрації – за 25 млн грн. Таким чином, частина витрачених коштів могла бути банально розкрадена.
На Сумщині, як повідомляє авторка розслідування "Фортифікації на Сумщині", з понад 3 млрд грн, запланованих на фортифікації, жоден договір на будівництво не завершено. З майже 2,9 млрд грн контрактів, укладених через Prozorro, виконаним значиться лише один – на постачання матеріалів.
Цій проблемі присвятила матеріал і The Wall Street Journal. Американське видання повідомило, що росія сконцентрувала біля Сумщини 50 тисяч військових, маючи трикратну перевагу. Через відсутність належних фортифікацій утримання регіону обходиться Україні значно дорожче – у людських життях.
"Після відступу з Курщини українські військові виявили застарілі окопи без укриття від дронів", – цитує WSJ очевидців.
ТСК планує ініціювати спільне обговорення з представниками прокуратури, ДБР, НАБУ, САП і Кабміну для з'ясування реального стану справ, оскільки, за словами Бондаря, попри офіційні заяви про 100% виконання робіт, лише на двох напрямках понад 20 ВОПів не було побудовано взагалі.
Також дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Останні новини
